Home

  Contacts

  Leaders

  Joining

  History

  Schedule

Library  

Pictures  

Repertoire  

Roster  

  The Lukens Band Centennial Celebration



Lukens Band

of Coatesville, PA



Alphabetic Roster

  1. Allen, Hira                             trombone
  2. Anderson, Roger                   trombone
  3. Alexander, Sandy                 clarinet
  4. Atkinson, Nicole                   flute, perscussion
  5. Booraem, Charles                 tuba
  6. Brady, Maria                         bassoon
  7. Breton, Tom                         french horn
  8. Coleman Sr., Norwood         trumpet
  9. Cooper, Donna                     alto clarinet
  10. Cooper, Kevin                     euphonium
  11. Cooper, Lauryn                     bassoon
  12. Cooper, Lynsey                   french horn
  13. Churi, Ellen                         trumpet
  14. Dirnberger, Michael             E flat clarinet
  15. Dudash, Beth                       flute/piccolo
  16. Erikson, Marsha                   oboe
  17. Farrell, Tim                         euphonium
  18. Finley, Karen                       clarinet
  19. Givler, Michael                     band manager; trumpet
  20. Handy, William                     tuba
  21. Haughton, George                 trumpet
  22. Herman, Kyle                       percussion
  23. High, Kassandra                   flute/piccolo
  24. Howlett, Derq                       trombone
  25. Jarvis, Shannon                     bassoon
  26. Jianniney, Jodi                       flute/piccolo
  27. Jianniney, Michael               french horn
  28. Kampmeyer, Evelyn             flute/piccolo
  29. Kampmeyer, Jean               french horn
  30. Kampmeyer, John               trumpet
  31. Keltz, William                     website; euphonium
  32. Knoell, Steve                       contra clarinet
  33. Kwak, Marge                       tenor saxophone
  34. Lyons, David                       website; string bass
  35. Marchozzi, Joe                     tuba
  36. Meads, Kerry                       percussion
  37. McGriff, Larry                     trumpet
  38. Miller, Richard                     conductor; french horn
  39. Morris, Robert                     trumpet
  40. Newton, Barry                     trumpet
  41. Palamar, Ed                         trombone
  42. Pruszynski, Thomas             baritone saxophone
  43. Rotz, Dan                             tuba
  44. Rudisill, Adam                     percussion
  45. Saurteig, Linda                     clarinet
  46. Scott, Christopher                 clarinet
  47. Shaw, John                           trumpet
  48. Shaw, Susan                         flute/piccolo
  49. Shollenberger, Kyle               clarinet
  50. Smith, Dale                           bass clarinet
  51. Spies, Elizabeth                   french horn
  52. Stong, David                       tenor saxophone
  53. Streeter, Robin                     clarinet
  54. Sychterz, Caroline               trumpet
  55. Szewczyk, Bruce                 alto saxophone
  56. Szewczyk, Steven                 tuba
  57. Tabakelis, Bernadette           alto saxophone
  58. Tritt, Carol                           clarinet
  59. Vogelsong, Claudia             flute/piccolo
  60. Williams, John                     trombone
  61. Williams, Stan                     percussion

Roster by Section

Conductor
Richard Miller
Clarinet, Alto
Cooper, Donna
Clarinet, B flat
Sandy Alexander
Finley, Karen
Sauerteig, Linda
Scott, Christopher
Shollenberger, Kyle
Streeter, Robin
Tritt, Carol
Clarinet, Bass
Smith, Dale
Clarinet, Contra
Knoell, Steve
Clarinet, E flat
Dirnberger, Michael
Flute/Piccolo
Atkinson, Nicole
Dudash, Bethany
High, Kassaundra
Jianniney, Jodi
Kampmeyer, Evelyn
Shaw, Susan
Vogelsang, Claudia
Saxophone, Alto
Szewczyk, Bruce
Tabakelis, Bernadette
Saxophone, Tenor
Kwak, Marge
Stong, Dave
Saxophone, Baritone
Pruszynski, Tom
Bassoon
Brady, Maria
Cooper, Lauryn
Jarvis, Shannon
Oboe
Erickson, Marsha
French Horn
Breton, Thomas
Cooper, Lynsey
Jianniney, Michael
Kampmeyer, Jean
Miller, Richard
Rehrer, Jonathan
Spies, Beth
Percussion
Atkinson, Nicole
Herman, Kyle
Meads, Kerry
Rudisill, Adam
Williams, Stanley
Bass, String
Lyons, David
Bass, Tuba
Booraem, Charles
Handy, William
Marchozzi, Joe
Rotz, Daniel
Szewczyk, Steven
Cornet/Trumpet
Churi, Ellen
Coleman Sr., Norwood
Givler, Michael
Haughton, George
Kampmeyer, John
McGriff, Larry
Morris, Robert
Newton, Barry
Shaw, John
Sychterz, Caroline
Trombone
Allen, Hira
Anderson, Rodger
Howlett, Derq
Palamar, Ed
Williams, John
Euphonium
Cooper, Kevin
Farrell, Tim
Keltz, William